Apple Database Uygulamaları

07 Tem 2011
16:00 - 16:45
Ümraniye Kültür Merkezi

Apple Database Uygulamaları

Apple’ın MAC ailesi için geliştirdiği sonrada Windows ortamınıda destekleyen FilemakerPro çok yetenekli bir veritabanıdır. Bu program ile kendi programlarınızı yazabilirsiniz. İsterseniz kayıtlarınızı Internet’ten yada ağdan paylaşıma rahatlıkla açabilirsiniz. Stok, Cari, Öğrenci Kayıtları, Siparişler, Market Programı, Emlak Programı vb. pekçok programı yapmanız mümkün.

Filemaker’ın en önemli özelliklerinden biri hazırladığınız uygulamaları anından internete açması ve PHP assistant sihirbazı ile tek kelime PHP kodu bilmeden veritabanını web uygulaması haline getirmesidir. Programa Internet’ten çok rahatlıkla ve diğer veritabanı programlarına sağladığı bağlantı çeşidinin çok olmasıdır. İsterseniz kayıtlarınızı dünyanın kabul ettiği MySQL ile isterseniz diğer pek çok seçeneğinizden biri ile tutun.

Son önemli bilgide Filemaker’ın öncelikli olarak Macintosh platformu için hazırlanmış olduğu. Daha sonradan Windows için de hazırlanan Filemaker, Macintosh tabanlı olduğundan olsa gerek insana daha fazla güven veriyor. Malumdur Macintosh programları gerçekten çok kaliteli ve alanında nam yapmışlardır.