|

Abdullah Kise

Abdullah Kise

Biography

Bilge Adam Kurumsal bünyesinde Veri Yönetimi Çözümleri Biriminde Birim Müdürü görevini üstlenen Abdullah Kise, ekibinin yurt içinden ve yurt dışından gelen veri odaklı kurumsal taleplere cevap verecek şekilde yetkin, güncel, verimli ve son derece aktif olması için gerekli stratejileri geliştirip uygulamaktadır.

Kise, ekip yönetimi görevinin yanı sıra Data Platform, Business Intelligence, Data Science alanlarında Çözüm Mimarı rolünü üstlenmekte ve bu konularda ekibine liderlik etmektedir. Kurumsal tecrübelerini makaleler, videolar, web seminerleri ve diğer teknoloji odaklı etkinliklerle Türkçe içeriğe katkı olması amacıyla paylaşan Kise, Microsoft’un veri odaklı yeni teknolojilerinin Türkiye’de duyurulması/uygulanması konusunda da aktif rol almaktadır. Bu kapsamda düzenlenen çok sayıda Microsoft hotlab etkinlikleri, lansman çalışmaları, seminerler, müşteri toplantıları vb. kanallar üzerinden kurumsal firmalara ve Microsoft partnerlarına yeni teknolojileri aktarmakta, işletme problemlerine çözümler sunmaktadır.

Microsoft Türkiye’de PSeller olarak görev alan Abdullah Kise, MCSE (DP&BI), MCSA, MCT sertifikalarına ve Data Platform alanında MVP ünvanına sahiptir.

All session by Abdullah Kise

Data & Analytics Services in Cloud (Azure)

09:00 - 12:00
İstanbul Ticaret Üniversitesi

Data & Analytics Services in Cloud (Azure)

13:45 - 15:45
İstanbul Ticaret Üniversitesi