Cemal Taner

Cemal Taner

linkedin-icon

Biography

1972 de İzmir’de doğdu. Zafer İlkokulu,Eşrefpaşa Ortaokulu, Atatürk Teknik Lisesi Elektrik Bölümü,Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği bölümünde okudu. 1996 Yılında İstanbul Gültepe Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenliğe başladı. Manisa Demirci Borlu Çok Programlı Lisesi,Şanlıurfa Ceylanpınar Endüstri Meslek Lisesi(Asker Öğretmen), Köprübaşı Çok Programlı Lisesi, Ahmetli Şehit Hakkı Erdoğan Çok Programlı Lisesi ve Manisa Merkez Polinas Endüstri Meslek Lisesinde görev yaptı. Görev yaptığı kurumlarda Müdür Vekili, Müdür Yardımcısı, Bölüm Şefliği ve Elektrik Öğretmenliği görevlerinde bulundu. Halen İstanbul Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesinde Elektrik-Elektronik Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Eşinin Yurt dışı görevi sebebi ile 16 Mayıs 2012 tarihinden 29 Ağustos 2014 tarihine kadar Mekke’de ikamet etti.
2011-2012 Bahar Döneminde Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksekokulu’nda Misafir Öğretim Görevlisi olarak görevlendirilmiştir.
2006 Yılında girdiği Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik sınavı sonucunda 2007-2010 yılları arasında Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen olarak görev yaptı. Bu sırada öğretmenlere ve halka, Temel Bilgisayar Kullanımı, Web Tasarımı, Web Tabanlı İçerik Geliştirme, Cisco CCNA Ağ Uzmanlığı ,İleri Office, Bilişim Teknolojilerinin Eğitimde kullanımı gibi konularda kurslar verdi. Manisa Internet haftası etkinliklerinde konuşmacı ve jüri üyesi olarak yer aldı.
1999-2004 yılları arasında Basılı (BYTE, PcNet) ve Internet ortamında (www.ogretmenlersitesi.com , www.tkdx.com , www.internetdergisi.com , www.herseynet.com ) sitelerinde bilişim teknolojileri üzerine yazılar yazdı.
Milli Eğitim Bakanlığının hizmetiçi eğitim kapsamında düzenlediği, Temel Bilgisayar Ağları Kursu, Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Kursu , Web Tabanlı İçerik Geliştirme Kursu (Adobe CS3 Web Premium) , Web Tabanlı İçerik Geliştirme Kursu I. Kademe (Adobe CS4 Web Premium) Cisco BTT ve Cisco CCNA Discovery ve CCNA Security Eğitmen Eğitimi kurslarına katıldı.
Okulu bünyesinde bulunan Cisco Networking Academy’de Cisco CCNA Eğitmeni olarak çalışmaktadır.2011 yılında Orta ve Doğru Avrupa Bölgesinde En İyi CISCO Eğitmenleri arasında seçildi. TÜBİDER Voctest Projesi kapsamında Bilgisayar Donanım Bakım Elemanı ve Ağ Teknolojiler Elemanı meslek standartlarının geliştirilmesi ve yeterliliklerinin hazırlanması kapsamında danışmanlık yaptı.
Evli 4 çocuk babasıdır.Erkek adamın tuttuğu takım nüfus kağıdında yazar deyip, Konyaspor’u tutmaktadır. TV seyretmez, White Collar, Fringe,Humans vb. dizileri Internetten takip eder.Yemek yemesini sever, sevdiğini de belli eder zaten. İnsanları ayrım yapmadan sever, Yaradılanı hoş görür Yaratandan ötürü.

All session by Cemal Taner

Ağ Teknolojilerine Hızlı Bakış

14:00 - 16:00
14:00 - 16:00