Elif Zeynep Özbay

Elif Zeynep Özbay

facebook-icon twitter-icon linkedin-icon

Biography

Merhaba,

Bank Asya Bilgi Teknolojileri’nde Proje Yöneticisi’yim, 2 yıldır bu görevimdeyim. Kariyerime 3 yıl süre ile yazılım geliştirme yaparak başladım, bu süreçte Aria (şimdi Avea) için bayi takip yazılım projesinde ve Famliy Finans’ın muhabir bankacılık entegrasyonu ve fon yönetim entegrasyonları projelerinde görev aldım. Daha sonra 3 yıl süre Ülker Grubu Yıldız Holding’te İnsan Kaynakları’nda iki adet BT projesi yönettim (BT süreçlerinin elektronik ortama taşınması ve SAP geçişi) ve çeşitli süreç geliştirme ekiplerinde görev aldım.

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi’nden yüksek lisans sahibiyim. Proje Yönetimi konsepti ile yüksek lisans döneminde tanıştım ve meslek edinmem gerektiğine o dönemde karar verdim. Bir yıl kadar önce bu mesleğin önemli bir sertifikası olan PMP’yi almaya hak kazandım.

Proje yönetimi konusunda eğitim vermeye talibim. Üç ana nedenim var:
-Mesleğimi severek yapıyorum, ve teknik detaylarına da hakimim.
-Bu mesleğin artı ve eksilerini yakından biliyorum, öğrencilerin kariyer tercihleri konusunda yardımcı olacak doneleri sunabileceğime inanıyorum.
-Anlatım yönüm güçlüdür, anladığım/bildiğim bir konuyu, farklı kavrayış yöntemlerine sahip birçok insana aktarabilirim.

Eğitimlerde görüşmek, tanışmak dileklerimle…
Zeynep Özbay

All session by Elif Zeynep Özbay

Proje Yönetimi

14:00 - 15:45
Üsküdar Gençlik Merkezi