Fatih Mehmet Atak

Fatih Mehmet Atak

facebook-icon twitter-icon linkedin-icon

Biography

1981 Eskişehir doğumluyum. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2006 yılında aynı bölümden yüksek lisans diplomamı aldım. 2002 yılından beri aktif olarak yazılım piyasasında çalışmaktayım.

İş hayatıma kısaca değinmem gerekirse, 2002-2008 yılları arasında çeşitli firmalarda çalıştım. 2008 sonlarında Enterprise B2B ürünümüz üzerinde çalışmaya başladık. Kısa süre sonra temel modüllerimizi işlevsel hale getirdik ve halen dünyanın çeşitli ülkelerinde aktif olarak kullanılmaya kullanılmaya devam ediyor. 2011 yılında yurt içi piyasasına açılmak amacı ile 1K Yazılım şirketini kurduk. Hemen ardından Türkiye şartları için özel olarak tasarladığımız Enterprise B2B uygulamamızı geliştirmeye başladık.Halen ürünümüzün çeşitli modüllerinin geliştirmesi devam etmektedir.

Uzmanlık alanım Java kullanarak Enterprise B2B Uygulamalarının tasarımı ve geliştirilmesi olmakla birlikte, iş hayatım boyunca el terminalleri için mobil uygulama hazırlama, .NET platformunda Enterprise uygulama geliştirme, veritabanı yönetimi, sunucu yönetimi, performans analizi gibi pek çok farklı alanda da çalışma fırsatım oldu.

All session by Fatih Mehmet Atak