|

İbrahim Keçeli

İbrahim Keçeli

facebook-icon twitter-icon linkedin-icon

Biography

1998 Boğaziçi Üni Bilgisayar prog. mezunuyum. İşletme alanında Yüksek Lisans yaptım.
17 yılı aşkın bir süredir Kurumsal yapıların Bilgi Teknolojilerinde Yazılım Geliştirme, Sistem Analiz ve Tasarımı, Veri tabanı Yönetimi, Proje Yönetimi, Kalite Güvence Ve Test Yönetimi gibi alanlarda farklı rol ve pozisyonlarda görev aldım. 1998-2007 arasında Kuveyt Türk Katılım Bankasında Yazılım Geliştirme alanında takım yöneticisi olarak yer aldım. 2007 -2009 arasında Türkiye Finans Katılım Bankasında Sistem Geliştirme Grup ve Proje yöneticisi olarak yer aldım. 2009 yılında Türkiye Finans Katılım Bankasında yeni kurulan BT Yazılım Kalite Güvence ve Test Birimine kurucu yönetici olarak atandım ve organizasyon içerisinde bankaya katkı sağlar hale getirdim. 2013 yıl sonuna kadar bu görevde bulundum. 2014 başından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankasında Dönüşüm Programında Danışman olarak yer almaktayım.

Ayrıca bu yıl beşincisini düzenlediğimiz ve sektörün gidişatına yön veren Uluslararası Testistanbul etkinliklerinde kurucu strateji ve organizasyon komite üyeliğim devam etmekte ve her yılın mottosunu belirlemekte ve gerekli organizasyonu yapmaktayız.
Bu komite çalışmalarına ek olarak seçici üst kurul da yer almakta sunum Başvuru Değerlendirmelerini yapmakta ve değerlendirme sonucu Seçilen sunumların kalitesini ve verimliliğini de arttırmak için seçilen sunumlara koçluk (mentoring) vermekteyiz.

Bunlara ilave olarak ISTQB genel standartlarının ve bilgi sözlüklerinin türkçeleştirilmesi çalışmalarını da ISTQB Türkiye Chapter’ı Yazılım Kalite ve Test derneğinde de gönüllü olarak yapmaktayım

Sertifikalarım şunlardır.

PMP : Project Management Professional
MCTS : .NET Applications (C#)
MCP : Designing and Implementing Databases with Microsoft SQL Server
ISTQB CTFL: Int. Software Testing Qualification Board Certified Tester
COBIT 4.1: Control Objectives for Information And Related Technology

All session by İbrahim Keçeli