|

Hakkımızda

StajOkulu hakkında merak ettiğiniz her şey.

StajOkulu’nun Yeri

Birçok devlet ve özel kuruluşun sponsor desteğini alan StajOkulu, katılacak öğrenci sayısına bağlı olarak üniversite konferans salonları veya amfilerinde yapılmaktadır.

Firma Ziyaretleri

StajOkulu’nun 30 günlük eğitimi süresince öğrencilerini profesyonel hayata yönelik eğitmenin yanı sıra şirketlerdeki günlük iş akışını gözlemlemeleri ve ofis ortamlarını görebilmeleri için firma ziyaretleri gerçekleştirmekte.

Önce Eğit Sonra İş Bul

StajOkulu stajyerlerinden mezun durumunda olanlara stajları sonunda iş bulmak için hizmet vermektedir. Empatik müşterileri StajOkulu stajyerlerini tercih etmekte, bazıları eğitimler esnasında öğrencilerle tanışmak için okulu ziyaret etmekte ve sertifika törenine katılmaktadır.

STAJOKULU NEDİR ?

StajOkulu , 2001 yılında 5 gönüllü bilişim eğitmeni ve 22 öğrenci ile ilk sınıfını açmıştı. Bugün itibariyle 500’den fazla bilişim profesyonellerinin gönüllü eğitmen olarak destek verdiği okulda 2000’den fazla öğrenciye staj imkanı sağlamıştır.

Özgün ve henüz benzersiz bir yapıya sahip olan StajOkulu’nda; Üniversitelerde eğitim almakta olan gençler, sektöründe uzun yıllardır çalışmış kişilerle bir araya gelip, uzmanlarından ücretsiz eğitim almakta, onların vizyonlarını ve birikimlerini dinleme imkanı bulmaktadır.
Geleneksel stajda her stajyer sadece bir alanda pratiği tanıma imkanı bulurken StajOkulu’nda tek seferde onlarca farklı alanı tanıyıp pratik yapma imkanı bulabilmektedir.

Özellikle bir dikey uzmanlık alanını kendisine henüz “mesleki gelişim hedefi” olarak belirleyememiş olan öğrenciler için StajOkulu eşi bulunmaz bir platformdur. Zira bir alana odaklanmak, eğitimin ve mesleki gelişimin, dolayısıyla başarının en önemli ihtiyacıdır!

Program sonrasında bazı stajyerler, burada ders aldıkları “ustaları”nın projelerine de dahil edilerek mesleki gelişimlerine daha yolun başındayken iş deneyimleri ekleme fırsatı da bulabiliyor. Bu sayede mezuniyetleri sonunda doğrudan bu iş yerlerinde çalışma imkanı da yakalayabiliyorlar.

Sorularla StajOkulu

StajOkulu Hangi Bölüm Öğrencilerini Kabul Ediyor ?

StajOkulu, bilişim ve insan kaynakları alanında staj arayışı olan üniversite öğrencilerine hitap ediyor. Toplam 6 haftalık (30 iş günü) programda mesleki konuların yanı sıra kişisel ve sosyal gelişim içerikli seminerler ve faaliyetler ile öğrenciler iş hayatına daha hazır hale geliyorlar.

StajOkulu’na Nasıl Kayıt Olabilirim ?

StajOkulu kurumsal web sitesi üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, birebir mülakatlara tabi tutularak başvuruları değerlendirilir.
Kontenjan dahilinde en uygun öğrenciler okula kabul edilir. Öğrencilerin ilan edilmiş olan programa tam devamlılığı esas olup bu konuya önemli/geçerli mazeret dışı tolerans gösterilmemektedir. Mazeretli devamsızlık sınırı bulunmakla birlikte sadece devam edilen günlere ait staj evrakı onaylanmaktadır.

StajOkulu’nda Hangi Alanlara Yer Veriliyor ?

StajOkulu programları her yıl gönüllü olan bilişim ve insan kaynakları profesyonellerinin teklifleriyle oluşturulmakta ve uzmanlık alanlarını içermektedir. Önceki programlardan bazılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

StajOkulu Staj olarak kabul ediyor mu ?

StajOkulu’nu 18 yıldan beri tüm üniversiteler tanımaktadır ve staj olarak kabul etmektedir. Birçok üniversite tüm öğrencilerini StajOkulu’na göndermek istediği için her üniversite için belirli stajyer limitlerimiz mevcut. Bu hizmetimizden farklı üniversitelerden birçok öğrencinin faydalanmasını hedeflemekteyiz.

StajOkulu Ücretli mi?

StajOkulu başlangıcından bu yana hiç bir şekilde ücret talep etmemiştir. Tüm kaynaklar gönüllü katılımlar ve sponsorluklar yoluyla sağlanmaktadır.

Stajokulu’nda Eğitmenler Ücret Alıyor mu ?

StajOkulu gönüllü eğitmenleri, eğitimlerinin piyasa değeri ne olursa olsun bu eğitimlerden hiç bir ücret talep etmezler.

StajOkulu’nun Yeri Nerede ?

Bu gönüllü faaliyetlerin mekan ihtiyaçları diğer gönüllü teşekküllerin ya da kamu kurumlarının sponsorlukları ile karşılanmaktadır. Her yıl program ile birlikte güncel adres ve kroki yayınlanmaktadır.

Başarı Faktörleri

Kurulduğu günden beri kesintisiz devam eden okul; Eğitim kurumları için “Köklü Eğitim Kurumu” göstergesi olarak kabul edilen “kendi eğitimcisini, kendi öğrencileri arasından yetiştiren okul” konumuna gelmiştir!

Teşekkürler

Staj okuluna gönüllü olarak destek veren tüm eğitmenlerimize şükranlarımızla…