|

Hicran Hamza Çelikyay

Yerel Yönetim Uzmanı

Hicran Hamza Çelikyay

Yerel Yönetim Uzmanı
twitter-icon facebook-icon linkedin-icon

Biography

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. 3 yıl Bilgisayar Öğretmenliği ve 2000-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Coğrafi Bilgi Sistemi uzmanı olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi yüksek lisansını yüksek onur derecesiyle tamamlayan Çelikyay, halen Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda doktora programına devam etmektedir.

SETA, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfında 2014-2015 yılları arasında araştırmacı olarak görev yapmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ve Bahçeşehir Üniversitesi, Hükümet Liderlik Okulu’nda Yerel Yönetimler Akademisi Sertifika Programı’na katılmıştır. Sivil Toplum Kuruluşları ve Kent konseylerinde çeşitli projelerde görev almıştır. Çalışma alanları arasında Akıllı Şehirler, Avrupa Birliği, Yerel Dış Politika, Metropoliten Yönetim, kentsel sistemler, yerel yönetimler ve kent konseyleri bulunmaktadır.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçilmiştir.

Sarıyer Belediye Meclisi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik ve Ulaştırma Komisyonunda görev yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyesi de olan Çelikyay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 13 Haziran 2014 tarihli oturumunda alınan karar ile Avrupa Bölgeler Meclisi’ne (The assembly of European Regions, AER) üye olarak seçilmiştir.

Avrupa Belediyeler Bölgeler Konseyi (The Council of European Municipalities and Regions CEMR) üyesi ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Delegasyonu üyesidir.

All session by Hicran Hamza Çelikyay

Avrupa Birliği Metropoliten Kent Yönetimi: İstanbul ve Londra Örnekleri

14:00-16:00
Ümraniye Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi'

Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları

11:00 - 13:00
Ümraniye Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi

Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları

14:00 - 14:45
Üsküdar Gençlik Merkezi

Kent ve Estetik

12:00 - 12:45
Üsküdar Gençlik Merkezi

Sayısal Şehirler (Digital Cities) Akıllı Şehirler (Intelligent Cities)

14:00 - 15:45
Çamlıca Sebahattin Zaim Kültür Merkezi

Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları

17:00 - 17:45
Çamlıca Sebahattin Zaim Kültür Merkezi